Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pokračování

10. 4. 2011

 Jelikož  jsem sem nenapsala ani čárku posledních několik měsíců, měla bych tuto kapitolku nazvat spíše nový začátek...a to do slova. Musím se s hanbou přiznat, že přes Vánoce a po nich jsem Árčího možná až zanedbávala-tu kvůli zkoušce, tu kvůli nemoci, teď zas bylo hnusně pořád do toho něco lezlo. Až teď mi dochází, že Árčí tam pořád byl a čekal a já si mezitím v teple v pohodičce četla skripta... :-(

   Z počátku roku byl Árčí na zabití - samozřejmě mojí vinou. Copak bych asi mohla chtít od toho chudáka, který dobré dva měsíce nic pořádného nedělal, jen se nudil a futroval si pupek. A teď navíc přišlo jaro - hlavně na slečny v sousedním výběhu - a já se pak nestačila divit. Naše pokusy problémy řešit v kruhovce (nutno podotknout, že značně shnilé a unavené po zimě) skončily doslova fiaskem. Po pěti minutách se Árčí (spíš omylem) natlačil do jedné stěny, která praskla a Árčí se hrnul zpět k výběhům. Když jsem pak stěnu opravovala prasklo pod mojí rukou i několik zbylých příček a tak jsem usoudila, že bude lepší kruhovku nechat svému osudu. Tak jsme se přemístili na jízdárnu. Ta sloužila do doby, kdy Artur něco čuchal kolem východu, já ho zavolala, on zvedla hlavu a provázek zatarasující východ mu sklouzl na záda. A znova šel obhlédnout výběhy. Asi ani nemusím zmiňovat, že při dalším pokusu o komunikaci na jízdárně se Árčímu "náhodou" stalo to samé a zase se ocitl venku.

    Nevím, jestli ve stáji strašilo či co, ale jednoho dne jsem přijela a Artur nebyl ve svém výběhu. Celkem mě zalil pot protože nikdo nevolal a o ničem se nezmínil. Koukám, hledám a vidím Artura, který se spokojeně pásl mezi výběhy... Záhadou mi dodnes zůstává, jak se mu podařilo otevřít výběh, který ja šteluju a rozvazuju dobrých 10 minut. Že by mu narostl pár rukou...?!?!

 

   Párkrát se ke mně dostaly zprávy, že Artur utekl s valachem ze sousedního výběhu, rozervali veškeré ploty kolem dokola a zbili několik koní včetně jich dvou navzájem. Ať jsem koukala jak jsem koukala, nikdy jsem nenašla stopy a ani Artur se netvářil, že se právě vrátil z výletu na Panskou Líchu a nevím odkud ještě.

   Jen jednou jsem opravdu stopy našla. Artur byl spocený až běda a stěny jízdárny opravdu rozervané byly. Zvláštní bylo, že před rozervaným provázkem byly vždy viditelné "brzdné dráhy" Arturových kopyt - a to byla jízdárna ohraničena jen provázky. Pán ze sousední stáje mi řekl, že skutečně se Sunnym utekli a že ryzák pře Árčím utíkal (bytostně se nesnášeli) a ploty protrhal. Artur sice dělal bejkárny, ale že by se mu to v té jeho koňské hlavě až tak pomotalo se mi věřit nechtělo...a taky že nepomotalo.

 

   Korunu všemu nasadil kovář, který přijel 5. ledna. Dojela jsem do stáje a zjistila, že dodělává posledního koně. Vzala jsem Artura a uháněli jsme k boxům. Potkali jsme asi milion koní a na závěr jsem Árčího zavřela do boxu cizího koně. Nehledě na to, že box neviděl snad ani z dálky třičtvrtě roku a teď v něm byl zavřený, cítil odevšad jiného koně a mě viděl skoro po měsíci... Bylo mi jasné, že to nebude med. Obzvlášť, když došel kovář, že hrozně spěchá. Zvládli jsem pravou přední a pak mi řekl, ať si koně strčím do pr.... a odjel.  Myslela jsem, že za ním vyběhnu a nakopu do pr... jeho.

   Pak jsem neustále slýchala, jak Artur tohle a támhleto a jednou-předemnou-rozkopl ohradu. Nevím, co se stalo - přijížděla jsem k výběhu, předemnou šli dva koně a Árčí se otočil a odkopl horní bidlo a pak stál a koukal z ohrady ven a ani se nehnul. Toto gesto jsem opravdu nepochopila, ale došlo mi, že je na čase začít něco dělat - a to shánět novou stáj.

   Druhý den ke mně přišel pán s tím, že má doma několik koní a i hřebců a jestli nechci jít tam... Jako by se stalo. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Negativní komentáře a hodnocení aktivátoru návnady Dynamite

(Quirina_Weber, 6. 7. 2018 14:21)

Aktivita dynamitu závisí na feromonech, které jsou přirozeně dynamickými látkami vytvořenými živými formami života v zemina svete a které zvláště ovlivňují fyziologické a nadšené chování, stav nebo trávení různých lidí a podobných druhů. https://rybydynamit.com/ Oceněn bude též nejtěžší kapr soutěže 1 x víkendová povolenka + 1000,-Kč poukázka. Týmy se registrují na základě závazné přihlášky na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo mobil 603358943. Organizátor si vyhrazuje odmítnout přihlášený tým, a to i bez udání důvodů.